menusearch
farhangnegar.ir

سپاه از ظرفیت بسیج در حوزه توزیع و نظارت کالا استفاده می کند

جستجو
پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ | ۹:۴۹:۳۱
۱۳۹۹/۸/۲۱ چهارشنبه
(0)
(0)
سپاه از ظرفیت بسیج در حوزه توزیع و نظارت کالا استفاده می کند
سپاه از ظرفیت بسیج در حوزه توزیع و نظارت کالا استفاده می کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ نگار،   سردار سید محمد تقی شاهچراغی فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام استان قم در اولین نشست قرارگاه ۱۷ ربیع با اشاره به گستردگی ظرفیت بسیج در همه عرصهها گفت: نیروی مردمی بسیج هر زمانی که نیاز به ورود بوده است در میدان حاضر شده و به یاری دستگاهها و نهادها آمده است.

وی با توجه به ثبات اقتصادی نسبی که اخیراً بر اقتصاد کشور حاکم شده است افزود: بر اساس رصد های صورت گرفته در بخشی از نقاط کشور در حوزههای کلان اقتصادی از جمله تامین منابع، فروش نفت، صادرات و واردات یک ثبات نسبی ایجاد شده است.

سردار شاهچراغی همچنین ادامه داد: فروش نفت به ونزوئلا نماد اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان این موضوع که رسانههای بیگانه همواره در تلاش بوده تا با تفرقه افکنی و تزریق ناامیدی، بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولین را در جامعه گسترش دهند و آرامش جامعه را بر هم بزنند اظهار داشت : با همدلی و همراهی و همچنین اتحاد مردم و مسئولین میتوان مشکلات کشور را حل کرد.

فرمانده سپاه قم گرانیهای اخیر در کشور را افسار گسیخته و بیمنطق دانست و افزود: قسمت عمدهای از این مشکلات به دلیل حضور واسطه ها و احتکار توسط افراد سودجو که تعامل نظام اقتصادی را بر هم زدند بوجود آمده است.

سردار شاهچراغی با اشاره به فعالیت قرارگاه ۱۷ ربیع گفت: با شورای تامین و برخی نهادها و دستگاههای مرتبط هماهنگیهای سازمانی در حوزههای انتظامی، اطلاعاتی و قضایی صورت گرفته که از هر یک از این ظرفیتها باید استفاده شود.

فرمانده سپاه قم ادامه داد :سپاه نیز از ظرفیت بی نهایت و ارزشمند بسیج برخوردار است که میتواند در حوزه توزیع و نظارت از آن استفاده کند.

ارشد نظامی استان قم خاطرنشان کرد: در برخی موضوعات همچون گرانی و کمبود ها باید اقدامات در سطح ملی صورت گیرد اما در قم می توان برای دسترسی مردم به کالاها با قیمت مناسب و توزیع نامحدود در دو بخش توزیع و نظارت بر قیمتها در این قرارگاه ورود پیدا نمود.

وی تصریح کرد: تعداد قابل توجهی از خانوارها در قم به لحاظ معیشتی دچار مشکل هستند که این وضعیت زیبنده و در شأن شهر مقدس قم نیست.

سردار شاهچراغی تاکید کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی استان قم و تک شهرستان بودن آن، مبارزه با تخلفات اقتصادی و احتکار و نظارت به شبکه توزیع و قیمتگذاری امکانپذیر است.

وی ادامه داد: سپاه در نظر دارد تا در حد توان با استفاده از ظرفیتهای مردمی و حضور تیم های تخصصی در حوزه قیمت گذاری و تسریع تامین اقلام و حذف واسطه ها به کمک دستگاه های دولتی بیاید.

فرمانده سپاه قم با توجه به همدلی بسیار مردم گفت :مردم اگر بدانند که مسئولین در تلاش هستند تا وضعیت معیشتی آنها را بهبود دهند قطعاً با صبوری و اتحاد به کمک دستگاه ها می آیند.


انتهای پیام/